Zestresowani mężczyźni czują pociąg do silnych kobiet

ashleygraham

Zespół badaczy stwierdził, że mężczyźni pod presją uważają kobiety o pełnych kształtach za bardziej atrakcyjne, co pokazuje, że postrzeganie piękna zmienia się przez otoczenie i warunki.
Zespół z Uniwersytetu w St Andrews w Szkocji poprosił 32 uczestników badania, aby patrzyli na wygenerowane komputerowo obrazy pięciu kobiet, które widocznie różniły się masą ciała, i ocenili, które uważają za najbardziej atrakcyjne.
23 z nich musiało potem podjąć intensywne szkolenie wojskowe. Pozostała dziewiątka nie miała żadnych zmian otoczenia.
Po rozpoczęciu szkolenia wojskowego naukowcy zauważyli, że grupa mężczyzn zaczęła zwracać się w kierunku kobiet wyglądających na cięższe.
“Takie zmiany w preferencjach mogą być korzystne, ponieważ pozwalają one na zwiększone możliwości tworzenia związków z tymi, którzy są lepiej wyposażeni, aby przetrwać chorobę lub trudności w wyżywieniu” – powiedział kierujący badaniami.
“Możliwość zmiany rodzaju osoby, która nas pociąga w czasie stresu byłaby bardzo przydatna. Fakt, że zidentyfikowaliśmy to zjawisko w ciągu zaledwie trzech dni, jest szczególnie interesujący.”
I to nie jest jeszcze koniec. Surowość otoczenia może być jeszcze bardziej dramatyczna, dając jasność, że to, kto Ci się podoba, różni się także ze względu na otoczenie.