Jak jeść, by być szczupłym w każdym wieku: 30tka, 40tka

155144842

30tka

Największy problem: ciąża. Zaktualizowane wytyczne zalecają nie przybieranie na wadze więcej niż 35 funtów, jeśli masz normalną wagę, od 15 do 25 funtów, jeśli masz nadwagę i od 11 do 20 funtów, jeśli jesteś otyła. Zapotrzebowanie na kalorie wzrasta dopiero w drugim trymestrze i tylko o 340 kalorii dziennie.

Obiad w domu: Wypełnij lodówkę i zamrażarkę zdrowymi produktami, które wymagają minimalnego czasu, aby wylądować na talerzu.

40tka

Mimo, że nie jesz więcej, możesz zaobserwować wzrost wagi ze względu na wahania poziomu progesteronu i estrogenu w organizmie.

Możesz:

Pomyśl pełnowartościowo: Dieta pełna w chude białka pomaga utrzymać mięśnie w dobrym stanie, oraz jedzenie dodatkowej porcji żywności pochodzenia roślinnego może pomóc w przeciwdziałaniu procesów metabolicznych, proponuje badanie University of Florida.

Spal po jedzeniu: Zrównoważ spowalniający metabolizm poprzez wprowadzenie ruchu do swojej codziennej rutyny (spróbuj 15 minutowych spacerów po posiłkach).

Bądź świadom węglowodanów: Omijaj krakersy, białe pieczywo i makaron. Naukowcy donoszą, że rafinowane węglowodany są gorsze dla zdrowia metabolicznego od tłuszczów nasyconych i są szczególnie szkodliwe w kontroli wagi.