W jaki sposób możesz opowiedzieć historię poprzez wróżbę Tarota?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś doświadczyć wróżby Tarota od kogoś, kto był z Tobą naprawdę związany od samego początku? Kogoś, kto opowiedział Ci historię Twojego życia poprzez karty Tarota i otworzył przed Tobą świat nowych możliwości?

Aby być niesamowitym czytelnikiem Tarota, istotne jest, aby wiedzieć jedno – jak opowiedzieć historię kart

  1. Historia Opowiedziana przez Kartę

blog-20140528-1

Każda karta Tarota zawiera własną, unikalną historię i to pomoże nam zrozumieć ogólną historię czytania i ostatecznie to, co dzieje się w życiu człowieka. Dla każdej karty opisz to, co widzisz. Czy na karcie znajdują się ludzie? Co oni robią? Jakie obiekty widzisz? Jak myślisz, dlaczego istnieją? Jakie jest tło?

Na Asie jest ręka trzymająca wysoko miecz, zwieńczona koroną. Opowieścią, którą można opowiedzieć, jest to, że z prawdą i jasnością umysłu można osiągnąć sukces. Zdecydowanie widać góry w tle – znak nadchodzących wyzwań – ale to nie ma znaczenia, ponieważ teraz życie jest dobre, a potencjał do osiągnięcia sukcesu wysoki.

Na Szóstce Pik jest kobieta i dziecko w łodzi. Mężczyzna wiosłuje w łodzi, przez zbiornik wodny w stronę odległego brzegu

Historia może prezentować się w ten sposób, że po okresie sukcesów (które widzimy na Asie Pik) rodzina nie chce przenieść się do nowego miejsca lub przejść na nową drogę życia.

 

 

  1. Kierunkowość

blog-20140528-2-1

Teraz powinieneś zobaczyć, jak karty się komunikują.  Powiedzmy, że stawiasz Tarota dotyczącego związku. Umieszczasz jedną kartę po lewej, reprezentującą Ciebie, a drugą kartę po prawej, reprezentującą drugą osobę.

Człowiek na karcie Sześć patrzy się w lewo, podczas gdy pomaga dwóm żebrakom klęczącym u jego stóp; tymczasem człowiek na karcie Cztery zwraca się do nich wszystkich.

Jedną z możliwości jest to, że Twoja uwaga została odwrócona od związku, a poświęcona w większym stopniu pomaganiu innym ludziom w potrzebie. Druga osoba w związku jest gotowa poświęcić związkowi uwagę, na którą zasługuje, do takiego stopnia, że ta osoba konfrontuje go bezpośrednio. Jednakże ciekawe jest to, że osoba na tej karcie nie patrzy w Twoim kierunku, więc być może nie do końca rozumie, lub zgadza się z tym, co robisz.

 

  1. Fortuna

blog-20140523-3-1

Patrząc na karty, szukaj elementów wspólnych: symboli, kolorów, ludzi, postaw i umiejscowienia osób, przedmiotów, tła, itd. Następnie spójrz, w jaki sposób elementy wspólne kart zmieniają się lub “ewoluują” i co to mówi o obecnej sytuacji.

Na powyższych kartach, obaj mężczyźni mają spuszczone głowy i sprawiają wrażenie przeżywania żałoby nad jakąś stratą.

Co więcej, na Dziewięciu Mieczach jest noc, podczas gdy na Pięciu Pucharach jest dzień. “Historia” opowiada o tym, że ból, smutek i rozczarowanie są nieuniknione – są częścią jawy (i snu) życia każdej godziny tej osoby.

Teraz posiadasz trzy proste, ale potężne techniki, do tworzenia niezwykle wnikliwych odczytów Tarota. Idź je wypróbować!