Pyzaci tatusiowie są bardziej atrakcyjni dla kobiet, twierdzi naukowiec

b397b556ce0097f9a5224078e079c2a3

W swojej ostatniej książce pt. “How Men Age: What Evolution Reveals About Male Health And Mortality” pisarz i biologiczny filantrop Richard G. Bribiescas zwraca uwagę na interesującą kwestię: pulchni mężczyźni są nie tylko uważani przez kobiety za atrakcyjniejszych, ale także będą żyć dłużej niż ich szczupli odpowiednicy.
Bribiescas twierdzi, że ponieważ poziom testosteronu u mężczyzny może zmniejszyć się po zostaniu ojcem, utrudnia mu to budowę muskulatury. To z kolei może, nieoczekiwanie, wzmocnić jego układ odpornościowy i przedłużyć mu życie.
Ta utrata mięśni i w konsekwencji wzrost ilości tłuszczu może również dać mężczyznom większą ochotę do pozostania w domu ze swoimi dziećmi niż szukania innych kobiet.
“Ta zmiana budowy ciała nie tylko powoduje, że mężczyźni kupują wygodniejsze spodnie, ale również zwiększa się ich przeżywalność i, hipotetycznie, środowisko hormonalne, które skuteczniej promuje i wspiera ojcowskie inwestycje,” twierdzi naukowiec.
Od dawna twierdzono, że mężczyźni z trochę większym brzuchem mają potencjał, by żyć dłużej, to jednak nie oznacza, że wszystkie ćwiczenia i dieta mogą zostać wyrzucone przez okno.